با گسترش روزافزون وردپرس، استفاده زیاد از افزونه های وردپرس و به دنبال آن ضرورت افزونه نویسی وردپرس به شکل سفارشی و اختصاصی برای وبسایتها، بیشتر مورد نیاز می باشد.  

بخاطر همین ضرورت، همیشه علاوه بر افزونه های موجود در وردپرس و افزونه های پرمیوم موجود، شرکتها نیاز به پلاگین نویسی وردپرس برای وبسایتها خود، به شکل سفارشی و اختصاصی دارد.

ضرورت سفارش افزونه نویسی وردپرس

امروز استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار بیشتر از گذشته شده است و در آینده بسیار بیشتر خواهد شد. اما در وردپرس بسیاری از کارها از طریق افزونه های آماده انجام می شود در واقع انگار که استفاده از وردپرس بدون استفاده از افزونها امکان پذیر نیست.

افزونه های بیشماری تا الان طراحی شده اند که در مخزن وردپرس قرار دارند و تعداد آنها از 55000 تا هم تجاوز کرده است و کاربر می تواند به راحتی  به شکل رایگان از مخزن وردپرس و یا از نسخه پولی پرمیوم آنها استفاده کند. در بسیاری از موارد هم شرکتها برای وبسایت خود مجبورند که از افزونه نویسی وردپرس استفاده می کنند.

اما چرا شرکتها مجبور به سفارش افزونه نویسی ورد پرس هستند؟

 

استفاده از افزونه های موجود  نیاز به شرایط خاصی در یک وبسایت دارد. در بسیاری از موارد یک افزونه عملکرد وبسایت را مختل می کنند مثلا ممکن است باعث پایین آمدن سرعت سایت شوند و با اینکه با دیگر افزونه های تداخل ایجاد کند و عملکرد آن افزونه را مختل کند.

از طرفی نصب بعضی از افزونه ها، مانند افزونه امنیت بسیار ضروری می باشد، زیرا بدون آن اطلاعات سایت به راحتی در تیررس هکران قرار می گیرد. برای هر کاری در وردپرس افزونهای کاملا تخصصی وجود دارد که با کمک آن می توانید عملیات مورد نظر را بسیار راحت انجام دهید مانند:

- افزونه sucuri برای امنیت سایت

- افزونه yoast seo برای سئوی سایت

-  افزونه wp rocket برای افزایش سرعت سایت

-  افزونه elementor به عنوان یک صفحه ساز حرفه ای

و ... هزاران افزونه دیگر برای انجام کارهای مختلف در وردپرس

 

 همانطور که گفتیم بسیاری از افزونه های رایگان و پرمیوم وردپرس ممکن است در بعضی از موارد عملکرد وبسایت را مختل کنند و یا اینکه با دیگر افزونه ها تداخل داشته باشد.  

در بسیاری از موارد برای حل این مشکلات، شرکتها برای سایت کسب و کار خود از افزونه نویسی وردپرس می کنند. برای این کار افزونه مورد نظر خود را یا خود طراحی می کنند یا اینکه مجبور به سفارش طراحی افزونه مورد نظر خود توسط شرکتهای دیگر شده اند، تا از مشکلاتی که افزونه ها در سایت آنها به وجود می آورد، جلوگیری شود.

اما باید بدانید افزونه نویسی وردپرس نیاز به مهارتهایی دارد. مهارتهای کدنویسی مانند css  و html و همچنین تسلط بر php.

 

ویژگی های افزونه های سفارشی اختصاصی

 

افزونه های طراحی شده برای وبسایتها باید دارای ویژگیها و مشخصاتی باشند مانند:

- انحصاری در اختیار خود شما باشد نه دیگران

- قابلیت سازگاری با وردپرس و حتی نسخه های بعدی وردپرس

- کاربر پسند بودن و تنظیمات راحت و آسان

- امکان ارائه پشتیبانی به مشتری

- پشتیبانی از زبان فارسی

و به طور کلی مطاقبت کامل با نیاز و سفارش مشتری

 

اگر برای افزونه نویسی وردپرس و سفارش افزونه اختصاصی سایت خود از خدمات شرکتهای دیگر استفاده می کنید، باید بدانید که آن شرکت باید به شکل تخصصی، مطابق با ویژگیهای وبسایت شما و مطابق با ویژگیهای بالا، افزونه مورد نظر شما را طراحی کند.  یکی از از خدمات اصلی شرکت پشتیبان سایت wphelper افزونه نویسی وردپرس که برای استفاده از خدمات آنها می توانید با شماره تلفن 28427917- 021تماس بگیرید.


برچست ها :